לב יהודי - הרקע

עשרות אלפי צעירים ישראלים יוצאים מדי שנה לכל קצוות עולם במסע של חיפוש רוחני אחר עצמם וזהותם. בשקט ובשלווה המאפיינים את הרי הודו ונפאל הם מתפנים לשאול את עצמם מי הם ומי הם רוצים להיות. ההיכרות עם התרבויות השונות והמגוונות מעוררת בהם את הסקרנות הטבעית לגבי תרבותם ומורשתם הם.

This text is replaced by the Flash movie.
הרחק מלחצי היומיום של החיים בישראל, מבודדים מדיווחי החדשות, נולדת שלווה המאפשרת לצעירים אלו, לפעמים לראשונה בחייהם, זמן ומקום להתבונן פנימה אל עצמם, וקדימה אל עתידם. המשותף לרוב המטיילים היא הפתיחות לשמוע והרצון ללמוד ולהכיר.

לב יהודי בוחר להיות הגשר עליו יעברו צעירים וצעירות אלו במסעם לגילוי עצמי, בבירור זהותם האישית, הלאומית והרוחנית.

לב יהודי מאמין כי זוהי שעת רצון בחייהם של ישראלים רבים וכי דווקא בשלב זה ראוי ורצוי שצעירים אלו ייחשפו למסורתם ולתרבותם שלהם, יקבלו ידע בסיסי על הרוח והערכים, ההיסטוריה והמנהגים של עמם ויפנימו את ההכרה כי הם חלק מתרבות עתיקה ומפוארת.

לב יהודי שואף לקירוב לבבות וליצירת דיאלוג אמיתי, לפתיחות וסובלנות, להבנה והכרה הדדית באווירה שלווה וללא דעות קדומות.

לב יהודי רואה בחזונו חברה ישראלית ציונית ששבה אל ערכי היסוד היהודיים של צדק, מוסר, וערבות הדדית. חברה ישראלית רוחנית אשר מחוברת לשורשיה היהודיים ונטועה במדינתה, חברה אשר טובת הכלל לנגד עיניה והיא מגנה גם על הפרט. חברה שבה כל אחד ואחת חשים שייכות לעמם ולארצם.

בית הלב היהודי בהאמפי

 

מתוך ספר האורחים, תשס"ג:

  • "כל הכבוד על היוזמה הברוכה זאת לפתוח בית יהודי ! אתם משפחה נפלאה, עם המון אהבה וכבוד גדול אחד ל שני ... זה מחמם את הלב לדעת שיש אנשים כמוכם, שכל כך תורמים לחברה היהודית כולה, בארץ וכמובן שבהודו, כן ירבו אנשים כמוכם..." (נוי משיח)
     
  • "בפנינו נפתח עולם מלא וחדש של חוויה דתית יהודית שונה מאד, מיוחדת ויותר קרובה אלינו!... נתתם לנו מתנה ודרך חיים שתלווה אותנו לאורך המשך הדרך! בכל צעד, בכל החלטה..." (גיל וינרב והילה תורג'מן)
     
  • " קצת מוזר לכתוב דברים ב"ספר האורחים". הרגשתי אצלכם ממש כבן בית, כחלק מהמשפחה, ולא כאורח..." (יובל חדד-כהן)